trende

ÇİT FİLESİ

07.10.2022
392
ÇİT FİLESİ

Bahçe Çit Filesi Örtüsü

 • it Örtüsü UV katkısı sayesinde, güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu sayede uzun yıllar kullanılabilmektedir.
 • Baskılı Beyaz File iklim koşullarına da bağlı olarak 3-5 yıl dayanıklılığa sahiptir
 • %55’lik Gölgelik File HdPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) adlı hammaddeden üretilmektedir.
 • Çit Örtüsü montajı oldukça kolaydır, plastik kelepçe veya ip yardımıyla rahatlıkla monte edebilirsiniz.
 • Baskılı Beyaz File bahçe çiti ölçülerinize uygun olarak özel ölçüyle üretilmektedir.
 • Baskılı Çit Örtüsü bahçe teli üzerine örtülür bu şekilde mahremiyet alanı oluşturmanızı sağlar.

0532 419 44 92 Numaralı Hattan Sipariş Verebilirsiniz.

Bahçe Çit Filesi Genel Özellikler

 • Yüksek yoğunluk polietilen şeritlerden üretilmiş örme file kumaş
 • Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklı katkılarla güçlendirilmiştir
 • Güneş ışıklarının etkisini azaltmak ihtiyacınız için zorunluluktur
 • Güneş ışınlarını %95 oranında keserek istenilen oranda gölgeleme sağlar
 • Seralarda ve fidanlıklardaki hava hareketlerini kontrol eder
 • Sabit gölge sağlar
 • İklim şartlarına göre değişen 5-10 yıl arası dayanım süresi vardır

Bahçe Çit Filesi %95 Özelliklerde 4 cm Şeritli Kenarlarında Kuşgözlü Duvarlara Tel Çit Örtüsü Kullanım Amacı / Şekli

 • Dekoratif, mahremiyet sağlama, balkon koruma amaçlı kullanılabilir
 • Tüm açık üretim alanlarında (meyve bahçeleri, tarlalar, vb) ve seralarda bitkilerin ideal güneş miktarını almasını ve optimum büyümeyi sağlar
 • Seralarda sera naylonu üzerine örtülerek ideal iklimlendirmeyi ve optimum büyümeyi sağlar
çi̇t fi̇lesi̇
çi̇t fi̇lesi̇

Çit Filesi Satın Almak İçin Olan Web Sitemizden Satın Alabilirsiniz.

Günümüz şartlarında en çok tercih edilen file çit sistemlerinden biri olan tel örgü çiti, özellikle bahçelerde, spor ve inşaat alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Farklı örme sıklığına sahip olan bu çit sistemleri alan ayırmada, güvenlik oluşturmada ve görüntü engellemede oldukça etkilidir. Şimdi biraz daha detaya inelim ve “Tel örgü filesi, örgü filesi nedir, nerelerde kullanılır, özellikleri ve avantajları nelerdir?” gibi soruları yanıtlayalım. İşte detaylar:

Güneş ışınlarının aşırısı insan cildi için zararlıdır. Melanin, insan cildinde bulunan pigment, zarar veren güneş ışınlarına karşı koruma görevi görür. Fakat çoğu insan için, güçlü güneş ışınları cildi koruma görevi için yeterli olmaz. UVB ışınları cilt yanmasına ve cildin DNA’ sına etki ederek kansere sebep olabilmektedir.


UVA ışınları cilde güneş yanığı, cilt kırışması, cilt sarkması ve erken yaşlanma ve bunların sonucu olarak cilt kanserine yol açar. Korumasız olarak güneş altında uzun süre kalınırsa bu güneş yanığı kırışıklık, ciltte lekeler, göz kaymaları, cilt kalınlaşması ve bu tip hastalıklar cilt kanserine sebep olur.
Cilt kanseri oranı global ısımı ile gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin ingilterede, her yıl 70.000 cilt vakası olayı rapor ediliyor. Avusturalya cilt kanseri en fazla olan ülkeler sıralamasında birinci gelmektedir.
Güneş ışığı (UVR) üç çeşit ışınlardan oluşmaktadır. Bunlar, UVA, UVB, UVC’ dir.
UVA ( Dalga boyu 315-400NM ) cilt yaşlanması etkisi verir.
UVB ( Dalga boyu 280-315NM ) güneş yanığı ve cilt kanseri etkisi yapar.
UVC ( Dalga boyu 200-280NM ) en tehlikeli olan ve hatta ölümlere yol açan bir etkisi vardır.

Çit Filesi Ne İşe Yarar?

Gölgelik fileler hakkında araştırma yapıyorsanız hem kullanımına dair hem de özelliklerine dair birçok ayrıntı merak ediliyor. Bu ürünler doğrudan dış ortamlarda ve açık alanlarda kullanılıyor. Kullanıldıkları alanlarda insanların zararlı güneş ışınlarından korunmalarına destek sağlıyor. Güneşten koruma özelliği için gölgelik fileler birbirinden farklı dokuma kalınlıklarına sahip bir şekilde üretiliyor. %40 sıklık derecesine sahip olan gölgelik file modelleri de bulunuyor. Dokuma sıklığına göre 95’lik gölgelik file modelleri de yer alıyor. Bu tercih tüketicinin kullanım amacına göre belirleniyor.

Çit Filesi Avantajları

Gölgelik file modellerinin sunduğu önemli avantajlar bulunuyor. Bunlar arasında en ucuz gölgelik file fiyatları birinci sırada yer alır. Filelerin ucuz fiyattan satışa sunulması firmanın ciddi anlamda tercih edilmesini sağlıyor. Gölgelik filelerin avantajlarından biri de geniş kullanım alanlarına sahip olmasıdır. Gölgelik fileler birçok alanda uygulanabilir. Bu alanlar arasında konut ve işletmeler birinci sırada yer alıyor. Hem kolay uygulanabilen ürünler olması hem de dokuma malzemelerine göre uzun yıllar kalıcı ve kullanılabilir olması en önemli avantajlar olarak görülüyor. Alternatif yöntemlere bakıldığında bu ürünler ekonomik olması nedeniyle tercih ediliyor.

Çit Filesi Satın Alma

Müşteriler çit filesi modellerini Gölgelik File sitesinden 7/24 satın alabiliyor. Sitede hizmetler aralıksız bir şekilde sunuluyor. Bu nedenle sizler de en kaliteli gölgelik fileleri siteden beğenerek hemen satın alabilirsiniz. Gölgelik filelerin satın alımında dikkat edilmesi gerekenler de vardır. Ürünlerin mutlaka yetkili üretici firmasından satın alınması tavsiye edilir. Sektörde kaliteli olduğunu iddia eden birçok merdiven altı firmaları yer alır. Bu gibi firmalar üzerinden kaliteli ve estetikli gölgelik filelerin satın alınması söz konusu değildir.

Gölgelik Filelerde Dikkat Edilecekler

Gölgelik file satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. İlk olarak ürünlerin yüksek kaliteye sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bu kapsamda en iyi üretici firmalar tercih edilmelidir. Gölgelik filelerin sağlam yani direk sıfır olmasına da dikkat edilmelidir. İkinci elden gölgelik fileler satın alınması önerilmez. Ürünlerin uygulanışı konusunda mutlaka üretici firmadan da destekler alınmalıdır. Gölgelik filelerin mutlaka fiyatlarının indirimli olmasına da dikkat edilmelidir. Bu ürünlerde fiyat performans değerlendirmesi iyi analiz edilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
AKAY TENTE
AKAY TENTE
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?